MISIE

grupa 5-latków

 

Nauczycielki:

mgr Marta Gronowska

mgr Paulina Kryszak

 

Grupa „Misie” to radosne i ciekawe świata dzieciaki. Grupa jest zgrana, każdy czuje się tu ważny i potrzebny. Chłopcy lubią zabawy konstrukcyjne oraz zabawy samochodami. Dziewczynki  natomiast uwielbiają rozwijać swoją kreatywność, wykonując pomysłowe, staranne i barwne prace. Dzieci chętnie uczestniczą we wszystkich proponowanych działaniach, które zaspokajają ich ciekawość. Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania  świata, dlatego w grupie realizowany jest program „Mały badacz i odkrywca

w przedszkolu”, dzięki któremu dzieci są zachęcane do kreatywnego myślenia, rozwijania wyobraźni, a przede wszystkim do czerpania radości płynącej z okrywania czegoś nowego.

 W grupie „Misie” realizowany jest również autorski program kulinarny „Przedszkole

od kuchni”. Dzięki niemu przedszkolaki w łatwy sposób zaczynają poznawać tajniki gotowania

i pieczenia. Do tej pory zrobiły szarlotkę oraz czekoladowe babeczki. Dzieci poznały walory owoców

i warzyw, tworząc mini przedszkolną spiżarnię, piekły chleb, a także patriotyczne ciasto w kształcie

i kolorach naszej flagi oraz upiekły pierniczki. Kolejnym wyzwaniem będzie dekorowanie choinki suszonymi owocami i piernikami.

 

„Misie” dbają również o ekologię i biorą udział w profilaktycznym programie „Czy to Smok, czy Smog?”. W czasie zabawy naszym przedszkolakom przekazujemy odpowiednie wzorce zachowania dzięki którym proekologiczne działania w codziennym życiu przestają być uciążliwością, a stają normalnością.